Пераможцы раённага сельскагаспадарчага спаборніцтва па выніках 2022 года

11:00 / 26.11.2022
1532

РАСЛІНАВОДСТВА

Пераможцы спаборніцтва сярод камбайнераў:

1 месца – Яўген Грабоўскі і Сяргей Семянцоў з КСУП “Гудагай”;

2 месца – Уладзімір Шаблавінскі з КСУП “Гудагай;

3 месца – Андрэй Вінцкусь з КСУП “Гервяты”.

Пераможцы спаборніцтва сярод вадзіцеляў:

1 месца – Валерый Кірпа з КСУП “Гервяты”;

2 месца – Аляксандр Ермаковіч з КСУП “Гудагай”;

3 месца – Валерый Змітровіч з КСУП “Гудагай”.

Пераможцы спаборніцтва сярод зернесушыльшчыкаў:

Міхаіл Грымбоўскі і Віктар Янкойць з КСУП “Гудагай”.

Лепшым наёмным камбайнерам прызнаны

Андрэй Міхайлоўскі са Смаргонскага філіялу Гродзенскага аблспажыўтаварыства.

Пераможцы спаборніцтва на корманарыхтоўцы:

1 месца – Міхаіл Лашчонак з КСУП “Гудагай”;

2 месца – Ігар Гудзінскі з КСУП “Гервяты”;

3 месца – Уладзіслаў Млынкоўскі з КСУП “Варняны”.

Пераможцы спаборніцтва сярод вадзіцеляў на адвозцы зялёнай масы:

1 месца – Пётр Сяргей з КСУП “Гудагай”;

2 месца – Віталь Трыбоцкі з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”,

3 месца – Сяргей Вінсла з КСУП “Міхалішкі”.


ЖЫВЁЛАГАДОЎЛЯ

Пераможцы спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення ў даільных залах малочна-таварных комплексаў:

1 месца – Тэрэса Наневіч, Святлана Баран, Марта Бабіч з МТК “Рытань” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”, якія надаілі ад каровы 5 479 кілаграмаў малака (+150 кг);

2 месца – Юлія Гайдукевіч, Аксана Іллюк, Алена Юковіч з МТК “Падольцы” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”, якія надаілі ад каровы 5 123 кілаграмаў малака (+442 кг);

Пераможцы спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення малочна-таварных ферм:

1 месца – Валянціна Алёкса з МТФ “Дравянікі” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 6 378 кілаграмаў малака (+105 кг);

2 месца – Галіна Васілеўская з МТК “Індрубка” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 5 779 кілаграмаў малака (+614 кг);

3 месца – Валянціна Паршутовіч з МТФ “Дравянікі” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 5 623 кілаграмы малака (+155кг).

Лепшыя жывёлаводы па дарошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы:

Вера Кацяш з комплексу па дарошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы КСУП “Гервяты”;

Павел Карнэцкі з МТФ “Рукшаны” КСУП “Гудагай”;

Валянціна Лукша з МТК “Малі” КСУП “Гудагай”;

Уладзіслава Гарбачова з фермы “Стрыпуны” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.




ЛЕПШЫЯ Ў ПРАФЕСІІ Ў СВАЁЙ АРГАНІЗАЦЫІ

Галіна Малочка, вядучы ветэрынарны ўрач хімікатаксіколаг Астравецкай райветстанцыі;

Генадзь Малочка, намеснік дырэктара селекцыйна-племяннога цэнтра жывёлагадоўлі;

Алена Сяргей, вядучы аграном-дзяржінспектар інспекцыі па насенняводстве, каранціне і ахове раслін.

Трактарысты-машыністы:

Руслан Маргентал і Павел Захарэўскі з КСУП “Гудагай”;

Валерый Жэгарыс і Здзіслаў Духновіч з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;

Іван Алексеявец і Віктар Урбановіч з КСУП “Гервяты”;

Аляксей Мілаш і Віталь Вайнілка з КСУП “Міхалішкі”;

Іосіф Мацкела і Валерый Дзенюш з КСУП “Варняны”;

Віктар Чайкоўскі з КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.


Вадзіцелі:

Іосіф Бабіч з КСУП “Гудагай”;

Валерый Алехна з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;

Генадзь Лаўрыновіч з КСУП “Гервяты”;

Баляслаў Кімса з КСУП “Варняны”;

Іван Чайкоўскі з КСУП “Міхалішкі”;

Часлаў Лісоўскі з КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.

Работнікі абслугоўваючай і рамонтнай службаў:

Алег Паршутовіч з МТФ “Індрубка” КСУП “Гудагай”;

Віктар Астроўскі з МТК “Беразоўка” КСУП “Варняны”;

Іосіф Жукоўскі з комплекса па адкорме і дарошчванні КСУП “Гервяты”;

Станіслаў Сялевіч з МТФ “Страча” КСУП “Міхалішкі”;

Юрый Слепіка з МТК “Рытань” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.

Спецыялісты:

Святлана Паршутовіч, загадчык МТФ “Індрубка” КСУП “Гудагай”;

Аляксей Налівайка, загадчык рамонтнай майтэрні КСУП “Гудагай”;

Віталь Апанасік, галоўны інжынер КСУП “Варняны”;

Данута Барынава, загадчык фермы “Быстрыца” КСУП “Варняны”;

Гражына Саўко, галоўны ветурач КСУП “Гервяты”;

Станіслаў Івашка, намеснік дырэктара КСУП “Гервяты” па вытворчасці;

Ганна Бернюкевіч, загадчык МТФ “Міхалішкі” КСУП “Міхалішкі”;

Алена Садоўская, бухгалтар КСУП “Міхалішкі”;

Луцыя Дземідовіч загадчык фермы “Талюшаны” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;

Андрэй Будзько, загадчык рамонтнай майстэрні РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.

Текст: Алёна Ганулич
Фото: Алёна Ганулич
Оставить комментарий
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений