Перадавікі сельскагаспадарчай вытворчасці, ўзнагароджаныя падчас свята “Дажынкі-2017”

14:37 / 27.11.2017
3211
1

IMG_6029.jpg

Падзячны ліст старшыні Гродзенскага абласнога камітэта--

Ясевіч Анджэй Мар’янавіч, трактарыст-машыніст КСУП “Гервяты”

IMG_5910.jpg 

Падзячны ліст старшыні Гродзенскага абласнога Совета дэпутатаў –

Мілейша Віталій Віктаравіч і Урлік Сяргей Пятровіч, маладыя камбайнеры КСУП “Гудагай”

IMG_5912.jpg

Кяжун Станіслаў Станіслававіч, камбайнер КСУП “Варняны”

IMG_5921.jpg

Жэгарыс Іосіф Станіслававіч, трактарыст-машыніст РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”

 

Грамата Астравецкага раённага Савета дэпутатаў—

повар сталовай КСУП “Варняны” Грабоўская Галіна Францаўна;


інжынер па ахове працы і тэхніцы бяспекі КСУП “Гудагай” Шалясная Валянціна Фабіянаўна;

жывёлавод фермы “Супраненты” КСУП “Міхалішкі” Аляксеевец Фёдар Лявонцьевіч.

 

Падзячны ліст старшыні Астравецкага раённага Савета дэпутатаў –

рабочы будаўнічай брыгады КСУП “Варняны” Арлоўскі Анатолій Часлававіч;

рабочы будаўнічай брыгады КСУП “Варняны” Ласёніс Ромунас Броню;

вадзіцель пагрузчыка КСУП “Астравецкая сельгастэхніка” Субач Павел Іванавіч.

 

Пераможцы спаборніцтва сярод камбайнераў

Першае месца:

–экіпаж КСУП “Гудагай” у складзе камбайнера Грабоўскага Яўгена Валянцінавіча і памочніка Ярмаковіча Аляксандра Уладзіслававіча, які на камбайне “КЗС 1218” намалаціў 2252 умоўных тон зерня. 

IMG_5930.jpg

Другое месца:

--экіпаж КСУП “Гервяты” ў складзе камбайнера Масейка Аляксея Рышардавіча і памочніка БабарыкаВячаслава Станіслававіча, які на камбайне “Лексіён-480” намалаціў 2227 умоўных тон зерня.

IMG_5938.jpg

Трэцяе месца:

-- экіпаж КСУП “Гудагай” у складзе камбайнера Бародка Івана Генрыхавіча і памочніка Бародка Генрыха Іванавіча, які на камбайне “Ліда 1300” намалаціў 1429 умоўных тон зерня.

 

Пераможцы спаборніцтва сярод вадзіцеляў

Першае месца:

--вадзіцель КСУП “Гервяты” Кацяш Вадзім Фёдаравіч, які перавёз на аўтамабілі КамАЗ 551, 2601 тону зерня. 

IMG_5990.jpg

Другое месца:

--вадзіцель КСУП “Гервяты” Кірпа Валерый Рышардавіч, які перавёз на аўтамабілі ГАЗ 3507 2556 тоны зерня. 

IMG_6102.jpg

Трэцяе месца:

--вадзіцель РУП “Саўгас “Падольскі” Садоўскі Казімір Часлававіч, які на аўтамабілі МАЗ 555142 перавёз 1823 тоны зерня. 

Пераможцы спаборніцтва на сушцы і дапрацоўцы зерня:

--звяно аператараў мабільнай сушыльнай устаноўкі SSІ 25/210Т-2 КСУП “Гервяты” у складзеаператараў Кайрыса Станіслава Іванавіча і Янецкага Івана Браніслававіча, якія апрацавалі 9321 тону зерня.

Пераможцы спаборніцтва на нарыхтоўцы кармоў:

--камбайнер Янч Міхаіл Часлававіч з КСУП “Гервяты”, які на камбайне маркі Jaguar 870 нарыхтаваў 18514 умоўных тон зялёнай масы.

--вадзіцель КСУП “Варняны” Грынцэвіч Уладзімір Карлавіч, які на аўтамабілі МАЗ 555147 перавёз 422,7 тоны травяністых кармоў.

 

Лепшы вадзіцель цэнтравывазу: 

--вадзіцеля даччынога прадпрыемства “Астравецкая сельгастэхніка” Гродзенскага унітарнага прадпрыемства Аблсельгастэхніка” Субач Андрэй Часлававіч, які на аўтамабілі МАЗ-555147 перавёз 514 тон зерня.

 

Пераможцы спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення ў даільных залах:

Першае месца:

-аператары малочна-таварнага комплексу “Германішкі” КСУП “Гудагай” Сальмановіч Ніна Іосіфаўна, Ельяшэвіч Алена Георгіеўна, Ягорава Ванда Уладзіміраўна, Свіла Ірына Эдвардаўна, якія надаілі ад каровы 8120 кілаграмаў малака;

IMG_5902.jpg

Другое месца:

-аператары малочна-таварнага комплексу “Малі” КСУП “Гудагай” Арлоўская Людміла Браніславаўна, Кулевіч Таццяна Іосіфаўна, Маргентал Наталля Іосіфаўна, Юркойць Марына Вяславаўна,  якія надаілі ад каровы 7354 кілаграмаў малака;

Трэцяе месца:

-аператары машыннага даення малочна-таварнага комплексу “Кярняны” КСУП “Варняны” ЛузінаТаццяна Мікалаеўна, Вішнеўская Марына Мар’янаўна, Юркойць Ірына Зянонаўна, Цыдзік Валіна Аляксандраўна, якія надаілі ад каровы 5913 кілаграмаў малака.

 

У намінацыі “Аператар машыннага даення кароў” 

перамагла Клімовіч Галіна Андрэеўна з малочна-таварнай фермы “Карвэлі” КСУП “Варняны”, якая надаіла ад каровы 5633 кілаграмаў малака.

 

Лепшыя жывёлаводы па дарошчванні і адкорме буйнай рагатай жывёлы :

-Кацяш Вера Пятроўна з комплекса па адкорму БРЖ КСУП “Гервяты”;

IMG_6073.jpg

-Карнэцкі Павел Паўлавіч з малочна-таварнай ферма “Рукшаны” КСУП “Гудагай”.

-Заранковіч Віталь Віктаравіч і Васілеўская Людміла Юр’еўна з фермы “Слабодка” КСУП “Гудагай”. 

 

Лепшы жывёлавод па гадоўлі парасят-ад’ёмышаў –

Калпак Валянціна Іванаўна са свінакомплекса КСУП “Варняны”.

 

Лепшы жывёлавод на адкорме свіней—

Сцяшанава Маргарыта Віктараўна са свінакомплекса КСУП “Варняны”.

 

Лепшыя трактарысты-машыністы сельскагаспадарчай вытворчасці:

-Сальмановіч Віктар Віктаравіч, КСУП “Гудагай”;

-Дзенюш Валерый Станіслававіч, КСУП”Варняны”;

-Ясевіч Анджэй Мар’янавіч, КСУП “Гервяты”;

-Стаціна Іван УладзіслававічКСУП “Міхалішкі;

-Трыбоцкі Віталь ІванавічРУП “Саўгас “Падольскі”.

 

Лепшыя спецыялісты сельскагаспадарчай вытворчасці:

-брыгадзір вытворчай брыгады ў раслінаводстве КСУП “Варняны” Дзенюш Іван Станіслававіч;

- заатэхнік-селекцыянер малочна-таварнага комплексу “Рытань” РУП “Саўгас “Падольскі” МалаховічВалянціна Іванаўна;

– ветфельчар КСУП “Гервяты”  Будай Дзмітрый Аляксандравіч;

-бухгалтар КСУП “Міхалішкі”  Лапуня Аксана Збышаўна;

-галоўны эканаміст КСУП “Гудагай”  Юцкевіч Ірына Станіславаўна;

-галоўны інжынер-механік КСУП “МіхалішкіКарвэль Іосіф Іванавіч;

-намеснік кіраўніка па ідэалагічнай рабоце РУП “Саўгас “Падольскі” Пляўга Людміла Іосіфаўна;

-урач-эпізаатолаг ДУ “Астравецкая райветстанцыя”, ветэран сельскай гаспадаркі  Турчыновіч Рышард Альбінавіч.

 IMG_6085.jpg

IMG_6051.jpg

IMG_6089.jpg

IMG_5993.jpg

IMG_5957.jpg

IMG_6087.jpg

Текст: Нина Рыбик
Фото: Алена Гануліч
Комментарии
0
Гость
Неужели так тяжело хотя бы убрать красные глаза на фото...Это что неумение или лень-матушка?
Имя Цитировать 0
Оставить комментарий
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений