Программа фестиваля «Гольшанский замок - 2017»

12:44 / 12.05.2017
1009

bxacxpqwwoq.jpg

ПРАГРАМА
фестывалю «Гальшанскі замак — 2017»,
прысвечанага да 595-годдзя з часу ўступлення ў шлюб Соф’і Гальшанскай

20 мая 2017


8.00 Святочныя літургіі ў гонар Соф’і Гальшанскай — родапачынальніцы дынастыі Ягеллонаў (праваслаўная царква, касцёл агр. Гальшаны)
9.00 Адкрыты фестываль-конкурс для дзяцей дашкольнага і малодшага школьнага ўзросту «Весёлый Жужа» (АК і ВЧ агр.Гальшаны)
12.00 Конкурс вершаў пра Гальшаны гісторыка-патрыятычнага напрамку (пляцоўка каля АК і ВЧ агр.Гальшаны)
12.00 Экскурсія дэлегацый у гісторыка-краязнаўчы музей Гальшанскай сярэдняй школы (Гальшанская сярэдняя школа)
13.00 Урачыстае ўскладанне кветак да помніка Соф’і Гальшанскай з удзелам школы званароў Беларусі (пляцоўка каля помніка)
13.10 Тэатралізаванае мастацка-гістарычнае шэсце па маршруце «помнік Соф’і Гальшанскай — руіны Гальшанскага замка»

Руіны былога замка Сапег, аг. Гальшаны
13:30 – 23:00 Пляцоўка «Цэнтральная сцэна».

13:30 Тэатралізаваны пралог “Фестываль вітае гасцей”
14:00 Інтэрактыўны спектакль «Юр’е і Цмок» вандроўнага тэатра “Вір” (г.Мінск).
17:00 Майстар-клас па сярэднявечных танцах (танцавальны калектыў “Soleil” г. Мінск)
18.00 Выступленне гурта «Восьмыдзень»
19.00 Выступленне гурта «HardWood»
19.40 Узнагароджанне ўдзельнікаў фестывалю і пераможцаў турніраў.
20:00 Выступленне гурта «Cad Goddeu»
21:00 Выступленне гурта «Стары Ольса»
22.00 Начны штурм крэпасці
22:30 Феерверк.

14:30-17:00 Пляцоўка “Рыцарскі стан”
(прадстаўленне з удзелам ваенна-гістарычных і рыцарскіх клубаў з гарадоў Мінск, Гродна, Ліда, Навагрудак і іншых).

14:30 — Конны турнір (стральба з лука, кіданне дрота на галопе, рубка мячом капусты і яблыка, нанізванне кальца на дзіду, падняцце хусткі з зямлі дзідай, зшыбка на конях).
15:30 — Турніры (рыцарскі турнір, турнір 5 на 5), бугурты (масавыя бітвы рыцараў).
17:00- Тэатралізаванае коннае шоу «Крылатыя ваяры ВКЛ» (конна-спартыўны клуб “Залатая шпора” г. Мінск).
17:30 -Турнір лучнікаў.

На працягу мерапрыемства працуюць пляцоўкі:

Пляцоўка “Запрашаем у гульні”
— рыцарскія гульні і паказальныя выступленні клуба славянскіх адзінаборстваў «Арыдан» (г. Гродна);
— майстар-класы па хадзьбе на старадаўніх хадулях (вулічны тэатр «Вір» г. Мінск);
— аквагрым з беларускімі арнаментамі;
— малюнкі каляровым пяском;
— шаржыст;
— чаканка манет ;
— паказальныя паядынкі беларускай шляхты з навучаннем усіх жадаючых;
— кіданне баявых дроцікаў у саламяную мішэнь;
— кіданне дзідаў, нажоў;
— лучны цір.

13:00-20:00 Пляцоўка «Горад майстроў»
(выстава-продаж сувенірнай прадукцыі, майстар-класы па дэкаратыўных відах народнай творчасці, традыцыйных для рэгіёну).

13:00-20:00 Дзіцячая пляцоўка
(дзіцячыя атракцыёны).

13:00-20:00 Пляцоўка «Іпадром»
(рыцарскі лагер, лагер лучнікаў і коннікаў, катанне на конях).

13:00-22:00 Пляцоўка грамадскага харчавання
(міні-кафэ, гандлёвыя палаткі).

Кошт квітка: дарослы: 10 руб., дзіцячы: 7 руб.

Праграма фестывалю можа карэктавацца па меркаванні арганізатараў.

 

Текст: Администратор сайта
Оставить комментарий
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений

Яндекс.Метрика